In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President andis üle noore kultuuritegelase preemia
16.06.2004


Vasakult: kultuurirahastu nõukogu liikmed Erki Holmberg ja Toomas Luman, Kadri Tali, kultuurirahastu juhataja Alar Ojalo, Anu Tali, Kultuurirahastu nõukogu liige Georg Bogatkin, Vabariigi PresidentPresident Arnold Rüütel andis täna Kadriorus üle tänavuse Sihtasutus Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia. Eesti-Soome Sümfooniaorkestri asutaja ja dirigent Anu Tali pälvis tunnustuse Eesti muusika tutvustamise eest maailmas, erinevate rahvaste kultuuride tutvustamise eest Eestis ning töö eest noorte muusikute rahvusvahelise koostöö korraldamisel.

Vabariigi President tõstis esile seda, et vähem kui kümne aastaga on Anu Tali ja tema õe Kadri Tali näol kinnistunud Eesti kultuuriellu tandem, kes rikastab meie muusikapilti kõrgetasemelise kunstiga.

Anu Tali lausus preemia kättesaamisel: "Võtan seda kui avanssi, et olla edaspidi veelgi enam selle austuse ja tähelepanu vääriline."

Anu Tali on alates 1997. aastast lavale toonud kuus erinäolist kontserdisarja, nagu "Maailma muusikalised pealinnad", "Inimene","Sümfoonia","Musica Grande", "Kirg või kannatus" ja tänavune "A la Russe". Anu Tali sai 2003. aastal auhinna Echo Classic Award Veljo Tormise sümfoonilise muusika heliplaadi eest, ettevalmistamisel on uus heliplaat Erkki-Sven Tüüri teostega. Uut hooaega alustab Eesti-Soome Sümfooniaorkester kontserditsükliga "Põhja nägu", mis tutvustab Põhjamaade kultuuri ja muusikat.

Sihtasutus Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia on mõeldud 35-aastasele või nooremale Eesti päritolu kultuuritegelasele, kelle kunstilised saavutused on leidnud laialdast tunnustust või kelle looming ning kunstiline tegevus on oluliselt kaasa aidanud Eesti ja tema kultuuri tutvustamisele maailmas. 50 000 krooni suurust preemiat antakse välja kord aastas ja seda rahastab kultuurirahastu nõukogu liige Toomas Luman.

President Arnold Rüütel andis üle Sihtasutus Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia Anu Talile


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 16. juunil 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee