In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President võttis vastu puuetega inimesi
28.08.2003


Euroopa puuetega inimeste aasta puhul kutsus president Arnold Rüütel täna presidendi kantselei roosiaeda Eesti puuetega inimeste ühenduste esindajad. Vastuvõtule saabus hallile ilmale vaatamata paarsada inimest.

Vabariigi President rõhutas oma tervituskõnes, et oma kodanike heaolu väärtustava riigi üks püüdlusi on sotsiaalse ebavõrdsuse leevendamine, mistõttu peab ühiskond kandma hoolt, et tema liikmed ei satuks sotsiaalsesse isolatsiooni.

President Rüütel lausus, et ta on kindel, et võime tulevikku vaadata lootusrikkalt ning Eesti ühiskonda hakkab üha enam iseloomustama mitte ainult jõukus ja edumeelsus, vaid ka tolerants ja empaatia. Riigipea kutsus kõiki üles püüdlema selle poole, et Eestis tunneks iga inimene end sama hästi kui ühtehoidvas perekonnas.

Vastuvõtule saabunuid tervitas ka sotsiaalminister Marko Pomerants, kes sõnas, et puuetega inimeste probleemidele lahenduste otsimine ei ole poliitiline või erakonnapoliitiline küsimus, mistõttu ei tohiks me jääda kinni olemasolevasse süsteemi, vaid tuleb püüda leida uusi lahendusi.

Vastuvõtul esines Eesti Pimedate Ühingu naisteansembel.


Presidendi kantselei
Kadriorus 28. augustil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee