In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Eesti ja Luksemburgi riigipead pidasid tähtsaks Euroopa Liidu seniste toimimisprintsiipide säilitamist
05.05.2003


Vasakult: Tema Kuninglik Kõrgus Suurhertsog Henri, president Arnold Rüütel, proua Ingrid Rüütel, T.K.K. Suurhertsoginna Maria TeresaTäna õhtul Luksemburgi suurhertsogi palees president Rüütli ja proua Ingrid Rüütli auks peetud pidulikul õhtusöögil peetud kõnes rõhutas suurhertsog Henri Eesti ja Luksemburgi ühiseid jooni: "Meie kohtumine ei oleks saanud aset leida veel sobivamal hetkel. See toimus ajal, mil paljud mineviku raskused jäävad ajalukku ja visanduvad uued perspektiivid tänu millele Eesti ja Luksemburg saavad partneriteks." Meenutanud ajalugu nentis suurhertsog, et Eesti, Läti ja Leedu tark tegutsemine meenutab talle 60 aastat tagasi suure ettenägelikkusega ette võetud samme, mille tulemusel sündis Benelux. Suurhertsog rõhutas ka, et peame olema valvsad, et mitte muuta küsitavaks Euroopa ülesehituses Euroopa olulisi saavutusi nagu koostöö ja liikmesriikide võrdsuse printsiipi.

Eesti Vabariigi riigipea toonitas oma vastukõnes samu väärtusi: "Eesti võlgneb Luksemburgile tänu toetuse eest Euroopa Liidu laienemisel. Eesti sai kutse alustada liitumisläbirääkimisi 1997. aastal Luksemburgi eesistumise ajal just selles linnas. Mõne nädala eest Euroopa Liidu Ateena tippkohtumisel antud allkirjad on selle töö tulemus, mida Luksemburg on aktiivselt toetanud."

Enne õhtusööki toimus aumärkide ja kingituste vahetamine. President Rüütel andis Suurhertsog Henrile Maarjamaa Risti keti. Suurhertsog andis Vabariigi presidendile Adolph de Nassau Ordeni suurristi.


Presidendi kantselei
Kadriorus 5. mail 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee