In English

Kõned
Ava print vaates

Vabariigi President teenetemärgi kätteandmisel sportlastele ja treeneritele 14. märtsil 2006 Kadriorus
14.03.2006


Austatud ordenikavalerid,
olümpiadelegatsiooni liikmed!

Oleme kogunenud siia Riiginõukogu saali, et tänada Eesti riigile au ja kuulsust toonud sporditegelasi. Samas on meie mõtted täna varahommikul meie seast lahkunud Lennart Meriga, kes aastatel 1992 kuni 2001 siinsamas saalis Vabariigi Presidendina oma tööd tegi.

Igal aastal tunnustab Eesti riik oma loomise aastapäeval neid väärikaid inimesi, kel on silmapaistvad teened Eesti ees. Sel aastal langes iseseisvuspäeva tähistamine kokku eestlaste suurte võitudega Torino olümpiamängudelt, mis lisasid iseseisvuspäevale kordumatu sära. Näis nagu pidutseks maailm koos Eestiga ning seaks samuti endale uusi suuri eesmärke.

Kristina Šmigun ja Andrus Veerpalu tegid oma imeliste kullavõitudega nädala jooksul rohkem kui sajad poliitikud ja kümned diplomaadid suudavad aastatega. Kingiks saadud võidurõõm suurendas meie ühtekuuluvust rahvana ja uhkustunnet oma maa üle. Kui kolmel korral kaikus üle olümpia suusastaadioni Eesti hümn, siis sai suusailmas juba ammu suurena tuntud Eesti kuulsaks ka ülemaailmse telepubliku silmis.

Eesti tänab ja austab oma olümpiavõitjaid ning nende treenereid Anatoli Šmiguni ja Mati Alaveri. Me oleme tänulikud ka hooldemeeskondadele ja treeningukaaslastele, kes on aastatepikkuse visa tööga võitude sepistamisel osalised olnud.

Aitäh samuti Eesti Olümpiakomiteele ja suusajuhtidele, et olete igati toetanud meie andekaid sportlasi ning andnud noortele ka isiklikku eeskuju oma suurepäraste saavutustega. Täna on mul rõõm avaldada riigi teenetemärgi saamise puhul tunnustust spordijuhtidele Jüri Tammele ja Martti Rajule.

Olen kindel, et võime peatselt taas kogeda spordi ühendavat ning tiivustavat jõudu. Soovin meile kõigile uusi suuri võite ja eneseületamisi, tänu millele saame me paremaks.

Lubage mul nüüd üle anda riiklikud teenetemärgid.


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee