In English

Kõned
Ava print vaates

Vabariigi President pidulikul tseremoonial “Eesti tänab” 22. veebruaril 2006 kell 16 Kadrioru lossis
22.02.2006


Austatud teenetemärkide kavalerid,

õnnitlen teid Eesti Vabariigi kõrge tunnustuse puhul!

Ühiskonna elujõud lähtub tema liikmetest. Seetõttu ei tohi silmist lasta inimeste elulisi huve, igaühe soovi olla õnnelik ja leida eneseteostust võimaldavat tööd. Tasuks on pühendumine, mis aitab ühiskonnal saavutada oma eesmärke. Just see viib edasi ka Eestit.

Teie olete pälvinud oma riigi teenetemärgi austuse- ja tänuavaldusena selle eest, et teie ülimaks püüdluseks on Eesti edenemine. Kutsumust ja tõekspidamisi järgides olete oma meisterlikkuse või vaprusega andnud Eestile tänase näo. Tänan teid suure pühendumuse eest!

Teist igaühe panus on ainulaadne, olgu see siis seotud haridus- või kultuurieluga, tööga omavalitsuses või riigiametis. Vabadusvõitlejad on innustanud rahvast oma ideaalitruudusega. Sõjaväelase ja korrakaitsja ametis olete ilmutanud mehemeelt ja pidevat valmisolekut katsumusteks. Vereandjate omakasupüüdmatu abi on päästnud tuhandeid elusid. Te kõik olete andnud suurepärast eeskuju meie lastele.

Just niisuguseid tublisid inimesi tänab Eesti oma iseseisvuspäeva künnisel. Teie ja veel paljude ühiskonna teenimisele pühendunud inimeste teod kinnitavad veendumust, et meie rahvale olulised väärtused jäävad kestma, nii nagu ka demokraatlik Eesti riik.

Soovin teile kaunist iseseisvuspäeva ning palju rõõmu oma riigist!


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee