In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President autasustas hariduspreemia laureaate
05.10.2006


President Arnold Rüütel autasustas hariduspreemia laureaate. Paremalt: Helgi Uudelepp, president Arnold Rüütel, Mart Kuurme, Rein Grünbach.President Arnold Rüütel andis täna Kadriorus üle sihtasutuse Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu hariduspreemiad.

Hariduspreemia 2006 pälvisid Gustav Adolfi Gümnaasiumi matemaatikaõpetaja Helgi Uudelepp summas 50 000 krooni; Tallinna Reaalkooli füüsikaõpetaja Mart Kuurme summas 30 000 krooni; Viljandi C.R. Jakobsoni Gümnaasiumi kunstiõpetaja Rein Grünbach summas 20 000 krooni. Hariduspreemia saajad valiti 24 kandidaadi hulgast.

Vabariigi Presidendi sõnul on väikesel rahval on jätkusuutlikkust võimalik säilitada siis, kui haridustase on kõrge ja tootmisel orienteerutakse kõrgtehnoloogiale, mis omakorda eeldab head haridust ja oskusi. President Rüütel tänas laureaate nende panuse eest meie haridustaseme ja sellega ka kultuuritaseme kõrgel hoidmiseks.

Helgi Uudelepp tänas laureaatide nimel tunnustuse eest ja lisas, et on meeldiv, et nimelt Vabariigi Presidendi juures on selline nõukogu, mis pöörab tähelepanu Eesti kultuurile. Uudelepp tänas ka president Rüütlit, et ta on oma kõnedes esile tõstnud vajadust muuta ühiskonda inimlikumaks ja sõbralikumaks.

Hansapanga esindaja Aivo Adamson lausus, et Hansapangale on hariduse toetamine olnud südameasi - pedagoogid aitavad luua sellist hariduskeskkonda, mis tekitab inimestes soovi edasi õppida ja hiljem maailma paremaks muuta.

2003. aastal asutatud hariduspreemia on määratud kõigil õpitasanditel haridusalaga seotud inimestele, kes on saavutanud väljapaistvaid tulemusi Eesti hariduselus õpetajana, õppejõuna, haridusasutuse juhina või töötajana haridusasutuses, õpikute ja metoodiliste materjalide koostajana, samuti haridusalaste praktiliste uuenduste algatamisega ja ellurakendamisega ning ka haridusametnikuna hariduspoliitika väljatöötamisel. Varem on hariduspreemiad saanud Tarmo Kerstna, Kersti Nigesen, Martin Ehala, Jüri Vene, Tiia-Ester Loitme, Irene Käosaar, Peeter Mehisto, Lauri Leesi, Inge Unt ja Evald Laprik.

Hariduspreemia rahastaja on Hansapank.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 5. oktoobril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee