In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President alustas töövisiiti Hiiumaal
26.07.2006


President ja proua Rüütel alustasid täna töövisiiti Hiiumaale, kus nad tutvuvad kohalike terviseasutuste, ettevõtete ja arendusprojektidega ning avavad Läänemere saarte noorte spordimängud.

Täna hommikul tutvusid Vabariigi President ja proua Rüütel Sõru sadamaga, kus Emmaste vallavanem Kalev Kotkas tutvustas Sõru merekeskust ja mootorpurjeka “Alari” taastamist. Seejärel sõitsid president ja proua Rüütel Kärdlasse, kus Kärdla linnapea Ene Kaups ja linnavolikogu esimees Ivo Eesmaa tutvustasid Hiiumaa teavitamis- ja nõustamiskeskuse ehitust.

Riigipea külastas Kärdlas veel Hiiumaa haiglat ja tervisetuba. Vabariigi President kinnitas, et sellise tervisetoa olemasolu Hiiumaal on väga oluline ning tänas tervisetoa legendaarset töötajat Salme Elgast ja nõustajat Ere Vaidlat hästi tehtud töö eest. President Rüütel kiitis ka Hiiumaa haigla tööd ning leidis, et Hiiumaa on viimasel ajal väga hästi arenenud.

Järgmiseks külastasid president ja proua Rüütel Hiiumaa muuseumi, kus tutvusid näitustega “Hüvastijätt pütiajaga” ja “Ernst Jaakson 100” ning osalesid vestlusringil Hiiumaa teabekapitalist.

Täna õhtul osalevad riigipea ja proua Rüütel spordilepingute allakirjutamisel Linnumäe puhkekeskuses ning Vabariigi President avab Kärdlas Läänemere saarte noorte spordimängud.

Homme külastavad president ja proua Rüütel Hiiumaa visiidi raames Suuremõisa tehnikumi ja põhikooli, tutvuvad Vaemla villavabriku, Käina kiriku ja vallamaja, Orjaku sadama, Dagen Hausi puhkemaja ja Kuriste kirikuga.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 26. juulil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee