In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President külastas Kagu piirivalvepiirkonda
27.06.2006


President Arnold Rüütel külastas Eesti idapiiri Kagu piirivalvepiirkonnas.President Arnold Rüütel külastas täna Eesti idapiiri Kagu piirivalvepiirkonnas, tutvudes ühtlasi Eesti ettevalmistustega liitumiseks Schengeni ruumiga.

Hommikul sõitis riigipea Eesti Veeteede Ameti laevaga Tartust mööda Emajõge Piirissaarele. Tee peal peatuti Emajõe-Suursoo maastikukaitseala külastuskeskuses, mis on rajatud Uue-Kastres kunagise Varbeki kindluse asupaika.

Piirissaarel külastas Vabariigi President sealset radarvaatlusposti, kohalikus vallamajas toimus kohtumine Piirissaare valla juhtidega.

Laaksaare sadamast sõideti Värska lähistele maismaapiirile. Kagu piirivalvepiirkonna ülem kolonelleitnant Rein Orav ja teised piirivalvejuhid tutvustasid "rohelise piiri" valvamise põhimõtteid.

Koidula maanteepiiripunktis tutvus president Rüütel sealsete tolliametnike ja piirivalvurite tööga ning plaanidega piiripunkti vastavusse viimiseks Schengeni nõuetega. Riigipea vastas ka kohalike ajakirjanike küsimustele. Sellega lõpetas Vabariigi President visiidi Eesti idapiirile.

President Rüütli hinnangul on Eesti piirivalve tõhusus oluline nii sisejulgeoleku kui riigi usaldusväärsuse seisukohast. "Nelja aastaga, mis on möödunud minu eelmisest visiidist idapiirile, on piirivalve astunud suure sammu edasi nii tehnilise taseme kui kaadri väljaõppe osas. Tookord valmistuti selleks, et Eesti piir saaks ka Euroopa Liidu ja NATO välispiiriks, täna tehakse ettevalmistusi Schengeni ruumiga ühinemiseks. Aktiivselt tegeldakse ka infrastruktuuri edendamisega, käimas on põhjalik organisatsioonistruktuuri reform," võttis riigipea kokku visiidil nähtu ning soovis piirivalvuritele edaspidiseks edu ja jõudu.

Vabariigi Presidenti saatsid täna visiidil Piirivalveameti peadirektor, Tartu, Põlva ja Võru maavanem ning sealsed omavalitsusjuhid.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 27. juunil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee