In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi Presidendi akadeemiline nõukogu arutas Eesti veemajanduse probleeme
30.03.2004


Vabariigi President arutas täna akadeemilise nõukoguga Eesti veemajanduse probleeme ning Eesti valmisolekut Euroopa Liidu veepoliitika raamdirektiivi rakendamiseks.

TPÜ Ökoloogia Instituudi direktor professor Jaan-Mati Punning andis ülevaate Eesti veevarudest ning nende kasutamise ja haldamise probleemidest. Ta märkis, et kuna Eestis napib laia eriharidusega hüdrolooge, on tarvis välja töötada vastavad õppekavad ja hakata neid realiseerima ülikoolide vahelises koostöös.

Ida-Viru asemaavanem Agu Värimäe rääkis Ida-Virumaal 2003 aasta augustis toimunud ekstreemsest sademetehulgast tingitud üleujutusest. Värimäe sõnul oli tegemist loodusõnnetusega, mille vastu Eesti Vabariik ei olnud siis ega ole ka praegu piisavalt valmistunud.

Pikema ettekande Eesti veemajanduse probleemidest tegi Inseneribüroo Urmas Nugin OÜ projektijuht Andres Piir. Veemajanduse kui tervikliku ja riiklikult ülimalt tähtsa valdkonna kompleksseks haldamiseks on vajalik moodustada veemajanduse spetsialistidest koosnev töögrupp, kes töötaks välja riikliku integreeritud valgalapõhise administreerimise kava, leidis Andres Piir.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 30. märtsil 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee