In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi Presidendi kultuurirahastu valis noore teadlase preemia saaja
21.10.2002


Sihtasutuse Vabariigi Presidendi kultuurirahastu nõukogu tegi täna Kadriorus otsuse noore teadlase preemia tänavuse laureaadi kohta.

Nõukogu määras preemia arvutiteadlasele Ahto Buldasele, kelle töödetsükkel ajatembelduse teoreetilistest alustest on pälvinud ülemaailmset tähelepanu. Tema 42 teaduspublikatsiooni ja 18 -artikli tsiteerimisindeks viimasel kolmel aastal ületab 40, mis on paremaid Eesti arvutiteadlaste seas.

Ahto Buldas tegeleb krüptograafia probleemidega 1993. aastast kõrvuti tööga algebra ja graafiteooria alal. Temast kujunes Cybernetica AS avaliku võtme infrastruktuuri uurimise töögrupi liider ning ta on kuulunud elektrondokumente käsitleva seadusloome komisjoni. Praegu töötab 35aastane Ahto Buldas Tallinna Tehnikaülikoolis andmeturbe professorina ja Tartu Ülikoolis teoreetilise informaatika dotsendina, ühendades oma tegevusega Tallinna ja Tartu asjatundlikkuse andmeturbe alal.

Noore teadlase preemia suuruseks on 40 000 krooni, preemiat rahastab ettevõtja Toomas Luman. Esimese noore teadlase preemia sai 2000. aastal Priit Kogerman ja mullu Allen Kaasik. Seekord laekus konkursile 18 taotlust.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 21. oktoobril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee