In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President austas ordenikavalere
22.05.2002


Paremalt: Ants Järvesaar, Einar Soone, Hindrek Peeter Meri, president Arnold Rüütel, Max Jakobson, Riina Viiding, Ants TammlehtPresident Arnold Rüütel andis täna Kadriorus kuuele teenekale ühiskonna- ja kultuuritegelasele kätte kõrgeima riikliku autasu, Eesti Vabariigi ordeni.

Riigipea rõhutas oma tänukõnes, et Eesti Vabariigi hea käekäik sõltub Eestile pühendunud inimestest. "Iseseisev Eesti on eeskätt missioon ja looming. Eestile ei ole antud saada suureks arvult. Niisiis on meie kohus olla suur vaimult. Me täname neid, kes on koos meiega seda kohust kandnud," ütles president.

Eestile osutatud teenete eest pälvis Maarjamaa Risti I klassi ordeni Soome diplomaat ja Inimsusevastaste Kuritegude Uurimise Rahvusvahelise Komisjoni esimees Max Jakobson. Tema poole pöördudes lausus president: "Olete suutnud näha ja analüüsida piire, mis on tõmmatud vette, kuid millel on poliitikas ja rahvusvahelises suhtluses suur tähendus. Olete jaganud oma mõttejõudu Eestile. Teie juhitud rahvusvaheline komisjon on teinud ära suure töö. Võtke vastu meie siiras tunnustus selle eest."

President pöördus personaalselt ka teiste ordenikavaleride poole; Valgetähe II klassi ordeni pälvinud endise riigikontrolöri Hindrek Peeter Meri poole järgmiste sõnadega: "Olete olnud Eesti riigiametnik selle sõna parimas mõttes. Olete andnud meile teadmise, et Eesti riik on meie ühine vastutus. Meie kasvaval ja kujuneval riigiametnike nooremal põlvel on, millest edasi minna."

Eesti Punase Risti II klassi ordeni pälvis piiskop Einar Soone, kes on aastaid kuulunud Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku juhtide hulka ning seisnud ka okupatsiooniaastatel vaimsete väärtuste hoidmise ja edendamise eest. Riigivapi IV klassi ordeni annetas riigipea kohalike omavalitsuste taastajale Saaremaal Ants Tammlehele ning Riigivapi V klassi ordeni Ants Järvesaarele, kes toetas ühena 67-st Eesti Ülemnõukogus iseseisvuse taastamist. Valgetähe IV klassi ordeniga autasustatud näitleja Linda Rummo eest võttis autasu vastu Teatriliidu sekretär Riina Viiding.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 22. mail 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee