In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President pälvis maailma Rotary liikumise teenetemärgi
17.05.2002


President Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Rotary klubide maailmaorganisatsiooni presidendi Richard D. King'i.

R. D. King meenutas, et president Rüütel külastas nende organisatsiooni peakorterit USA-s kümme aastat tagasi ja seda visiiti mäletatakse seal siiani. Meie riigipea möönis, et just sellest külaskäigust USA-s sai ta innustust initsieerida Rotary liikumist ka Eestis; ise on ta osalenud Saaremaa Rotary klubi loomisel.

R. D. King on oma presidentuuri ajal külastanud 74 riiki 204-st, kus tegutsevad Rotary klubid, ja ta peab liikumise laiendamist oma missiooniks. "Me oleme mõistnud, et pärast 11. septembri sündmusi New Yorgis peavad inimesed üle kogu maailma koonduma selleks, et muuta maailm paremaks ja õnnelikumaks," põhjendas härra King oma taotlust. Iga kaheksa tunni tagant moodustatakse maailmas uus Rotary klubi, mille põhieesmärgiks on hariduse ja heategevuse arendamine.

Vabariigi President avaldas tunnustust Rotary liikumisele Eestis ja maailmas ning Lõuna-Soome ja Eesti koostööpiirkonna Rotary klubide tegevusele.

R. D. King märkis, et kohtub õige pea Ameerika Ühendriikide presidendi George W. Bushiga ning soovitab tal kindlasti külastada Eestit, mis on kiire arengu ja kauni loodusega maa. President Rüütel meenutas oma kohtumisi ekspresident George Bushiga, kes väljendas toona väga aktiivselt oma toetust Eesti taasiseseisvumise taotlustele.

Rotary president R. D. King sõnas tänase kohtumise lõpul: "Te olete õnneliku näoga inimene, härra president. See annab tunnistust teie kõrgest moraalsest palgest. Eesti võib olla õnnelik, et tal on niisugune president!"

R. D. King andis president Arnold Rüütlile ülemaailmse Rotary liikumise teenetemärgi ja selle juurde kuuluva seinaplaadi. Sama teenetemärgi on pälvinud ka Rooma paavst, Tai kuningas ja õige pea antakse see üle Ameerika Ühendriikide presidendile.

Kohtumisest võtsid osa pr. Cherie K. King, Rotary Soome piirkonna tulevane kuberner Karl Tallberg abikaasaga, Eesti Rotary klubide president Andres Sauter ja Tallinna Rotary klubi president Hans Sittnikow abikaasaga.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 17. mail 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee