In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus täna Tartus linna- ja maakonnajuhtidega
26.03.2002


Vabariigi President Arnold Rüütel kohtus täna Tartus linna- ja maakonnajuhtidega. Kohtumisel Tartu maavanema Jaan Õunapuu ja Tartu Omavalitsuste Liidu esimehe Aivar Soobiga oli juttu kohaliku ja riigivõimu suhetest ning eelarvevahendite jagamisest riigi ja omavalitsuste vahel. Nagu Tartu maakonnajuhid nentisid, tagas maakondlik toetusfond omavalitsustele otsustusõiguse oma piirkonna arengusuundade üle. Kolm aastat tagasi selle fondi tegevus sisuliselt lõpetati ja omavalitsuste liidud lagunevad, kuna ei saa sisulisi otsuseid langetada. President oli päri Tartu maavanema ja omavalitsuste liidu esimehe arvamusega, et maakondlik toetusfond tuleks endistes proportsioonides taastada ja selleks annab hea võimaluse tänavu tehtav eelarve.

Nii riigipea kui Tartumaa juhid olid üksmeelel ka selles, et Eesti vajab regionaalarengu seadust, mis välistaks subjektiivsuse piirkondade arengu kavandamisel. Presidendile esitati kohtumisel kutse tulla visiidile Tartumaale.

Õhtupoolikul kohtus president Rüütel Tartu linna juhtidega. Sel kokkusaamisel oli põhiliseks kõneaineks Eesti Põllumajandusülikooli ja veterinaarhariduse rahastamine. Linnapea Andrus Ansip kinnitas Tartu linnajuhtide huvi, et inseneriõpe Tartus säiliks ning Põllumajandusülikool saaks riigilt vajaliku raha veterinaarhariduse akrediteerimise eeltingimuste täitmiseks. President toetas seda seisukohta.

Samuti kõneldi kohtumisel Põllumajandusülikoolile uue võimla ehitamist ja senise tagastamisest Maarja kogudusele, kuid ka selleks on vajalik riigipoolne rahaabi.

Selgi kohtumisel oli juttu kohaliku ja riigivõimu omavalitsussuhetest. Jutlevad pooled leidsid, et kohalik omavalitsus peaks senisest märksa suurema osa omatulust saama otse maksudest, mis tagaks tema sõltumatuse keskvõimust.

Homme on president ringsõidul Võrumaal.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 26. märtsil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee