In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President võttis vastu Itaalia ja Brasiilia suursaadiku volikirjad
21.02.2002


Vabariigi President Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Itaalia erakorralise ja täievolilise suursaadiku Eestis Ruggero Vozzi volikirja.

President avaldas Itaaliale tänu toetuse eest Eesti püüdlustele liitumiseks Euroopa Liidu ja NATOga. Ta kinnitas, et Eesti jätkab jõupingutusi, lõpetamaks liitumisläbirääkimised ELiga käesoleva aasta lõpul.

Suursaadik Vozzi avaldas lootust, et Eesti ja Itaalia teevad edaspidigi edukat koostööd Euroopa tuleviku kujundamisel. Ta märkis, et soovib oma ametiajal pöörata suurt tähelepanu majanduse ja kultuurisuhete arendamisele kahe riigi vahel.

Vabariigi President võttis täna vastu ka Brasiilia erakorralise ja täievolilise suursaadiku Eestis Luiz Henrique Pereira da Fonseca volikirja.

Riigipea tõstis esile kahe riigi vahelisi häid suhteid ning avaldas selle eest tunnustust ka Brasiilias elavale eesti kogukonnale. Presidendi lootust mööda intensiivistuvad Eesti kontaktid Brasiiliaga, sellele aitaksid kaasa äridelegatsioonide vastastikused külaskäigud.

Brasiilia suursaadik tänas muuhulgas oma kodumaal elavaid eestlasi selle panuse eest, mida nad on andnud Brasiilia hüvanguks.

Itaalia suursaadik Ruggero Vozzi ja president Arnold RüütelBrasiilia suursaadik Luiz Henrique Pereira da Fonseca ja president Arnold RüütelPresidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 21. veebruaril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee