In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus ETV juhiga
08.01.2002


Vabariigi President Arnold Rüütel võttis täna vastu Eesti Televisiooni juhatuse esimehe Aare Urmi, et arutada avalik-õigusliku televisiooni rahastamise küsimusi.

Riigipea avaldas soovi, et ETV tagaks omaprogrammi jätkuva tootmise, keskendudes senisest ulatuslikumas mahus avalik-õigusliku meedia informeeriva ja hariva funktsiooni täitmisele. Ühe võimalusena soovitas riigipea kaasata programmide tootmisse ministeeriume jt riigiasutusi, samuti maa- ja omavalitsusi, kes saaksid seeläbi avarama suhtlemisvõimaluse Eesti elanikega. "Soovitan kõigil riigiametitel propageerida vaimseid väärtusi avalik-õigusliku ringhäälingu kaasabil ja riigieelarvest eraldatud vahendite toel. Ühtlasi võimaldab elanike harimine ja probleemide analüüsimine saadetes täita riigitelevisioonil parimal viisil oma rolli," märkis president Rüütel.

Kohtumisel puudutati ka Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamise piduliku kontserdi ning Vabariigi Presidendi ja proua Ingrid Rüütli vastuvõtu ülekannet ETVs. Riigipea kordas oma varem avaldatud soovi, et Eesti rahvas näeks otseülekandena pidulikku kontserti, kuid vastuvõtu ETV salvestaks ja näitaks seda sobival ajal. President Rüütel rõhutas: "Olen kindlal seisukohal, et rahvas peab otsepildis nägema olümpiaheitlust Eesti ühe parima sportlase osavõtul, mis on ühtlasi tänuväärseim võimalus meie riigi ja rahva esitlemiseks maailmale."


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 8. jaanuaril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee