In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Riigikogu fraktsioonide esimeestega
05.12.2001


Täna kohtus Vabariigi President Arnold Rüütel Kadriorus Riigikogu fraktsioonide esimeestega, et arutada veelkord "Riigikogu valimiste seaduse §-de 2, 2¹ ja 26 ning kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduse §-de 3, 3¹ ja 26 muutmise seadust".

Poliitikud esitasid presidendile oma seisukohad selle Eesti ühiskonnas laia kõlapinda leidnud seadusemuudatuse ideoloogia suhtes, mis langesid kokku Riigikogus esiletooduga.

Vabariigi Presidendi juriidilise osakonna juhataja Mall Gramberg andis ülevaate selle problemaatika seadusandlikust käsitlemisest viimaste aastate jooksul ning tõdes, et riigipeale väljakuulutamiseks esitatud seaduse tekstis ei leidu vastuolusid põhiseadusega.

Arvamuste vahetuse käigus puudutati ka "Kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse muutmise seadust", mille Riigikogu eile vastu võttis. President tundis huvi, milliseid õiguslikke võimalusi on veel vajalik rakendada eesti keele kaitseks.

Nii Vabariigi President kui ka Riigikogu liikmed leidsid ühiselt, et taoliste, Eesti riigi ja ühiskonna seisukohalt oluliste ja delikaatsete seaduste vastuvõtmisel on oluline kõikide poliitiliste jõudude omavaheline koostöö.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 5. detsembril 2001


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee