In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President avaldas kaastunnet Aadu Luukase surma puhul
08.10.2006


President Arnold Rüütel avaldas kaastunnet eile lahkunud Aadu Luukase perekonnale ning kõigile lähedastele ja kolleegidele.

Vabariigi President kirjutas perekonnale saadetud kaastundeavalduses: “Aadu Luukas oli avara hingega ja positiivse ellusuhtumisega inimene. Laiahaardelise ettevõtjana teadis ta samas, et ühiskondlikke protsesse suudab kõige tulemuslikumalt mõjutada globaalselt mõeldes. Tema pühendumine Eesti ühiskonna tasakaalustatud arengu edendamisele on olnud äriliidrite seas pretsedenti loov ja annab eeskuju tulevastele põlvkondadele. Eesti rahvuslik koostöövõrgustik ja kodanikuühiskonda arendav ühiskondliku leppe protsess on tuginenud paljuski just Aadu Luukase energiale ja veendumustele.

Me mäletame Aadu Luukast vaikse hääle, ent tugevate väärtushinnangutega härrasmehena, kelle edu ettevõtluses tugines töökusele, teadmistele ja põhimõtetele. Tagasihoidliku inimesena ei taotlenud ta oma isikule laia tähelepanu, kuid tema arvamus oli alati autoriteetne. Ta oskas hinnata inimesi ja väärtustada nendevahelisi suhteid. Sotsiaaldialoogi edendajana pälvis ta ka Eesti Vabariigi kõrge autasu, Valgetähe II klassi teenetemärgi.

Langetan pea ja jään Aadu Luukast alati tänutundega meenutama. Tema enda sõnade kohaselt teeb ettevõtjast vastutustundliku kodaniku nimelt sügavam huvi sotsiaalsfääri ja ühiskondliku elu vastu. Selle seisukoha ilmekaim kinnitus oli tema tulevikku suunatud tegevus, mis jääb eeskujuks paljudele.”


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 8. oktoobril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee