In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu annab välja kolm hariduspreemiat
04.10.2006


President Arnold Rüütel annab homme, 5. oktoobril kell 16 Kadriorus üle sihtasutuse Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu hariduspreemia auhinnad. Sel aastal valiti 24 kandidaadi hulgast kolm laureaati.

Hariduspreemia 2006 pälvisid Gustav Adolfi Gümnaasiumi matemaatikaõpetaja Helgi Uudelepp summas 50 000 krooni; Tallinna Reaalkooli füüsikaõpetaja Mart Kuurme summas 30 000 krooni; Viljandi C.R. Jakobsoni Gümnaasiumi kunstiõpetaja Rein Grünbach summas 20 000 krooni.

Helgi Uudelepp töötab Gustav Adolfi Gümnaasiumis alates 1963. aastast. Õpetajana on ta palju andnud matemaatika süvaõppe klasside kujunemisel ja edendamisel. Ta on ka Riia, Vilniuse ja Tallinna gümnaasiumide vahelise reaalainete võistluse algataja. Õpetaja Helgi Uudelepal on ilmunud arvukalt publikatsioone ning ta on alates 1996. aastast matemaatika riigieksamite ülesannete koostaja.

Mart Kuurme töötab Tallinna Reaalkoolis alates 1976. aastast ning on algatanud tippvõistluse noorte füüsikahuviliste vahel. Ta õpilased on olümpiaadidel olnud edukad ka astronoomia ja loodusteaduste vallas. Ajakirjas Horisont oli tal oma leheveerg, kus avaldati ligi poolsada nimetust artikleid.

Rein Grünbach töötab Viljandi C.R. Jakobsoni Gümnaasiumis alates 1964. aastast ja on juhendanud ka kunstiringi. Tänaseks on üle 50 tema õpilastest tööl arhitektidena Eestis ja välismaal, kellest neli on juba õppejõud Tallinna Kunstiülikoolis. Aastate jooksul on Rein Grünbach olnud karismaatiliseks kunstiajaloo õpetajaks ligi 5000 õpilasele.

2003. aastal asutatud hariduspreemia on määratud kõigil õpitasanditel haridusalaga seotud inimestele, kes on saavutanud väljapaistvaid tulemusi Eesti hariduselus õpetajana, õppejõuna, haridusasutuse juhina või töötajana haridusasutuses, õpikute ja metoodiliste materjalide koostajana, samuti haridusalaste praktiliste uuenduste algatamisega ja ellurakendamisega ning ka haridusametnikuna hariduspoliitika väljatöötamisel.

Hariduspreemia rahastaja on Hansapank.

NB! ajakirjanikele: Sündmust kajastada soovivatel ajakirjanikel palume eelnevalt registreerida telefonil 6316229 või e-posti aadressil kaidi.aher@vpk.ee hiljemalt 5. oktoobril kell 12.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 4. oktoobril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee