In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus kõrge USA diplomaadiga
03.10.2006


President Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Ameerika Ühendriikide Riigidepartemangu kõrge ametniku, asevälisministri asetäitja Mark A. Pekala.

Kohtumisel tõdeti ühiselt, et Eestit ja USA-d ühendavad head suhted ning tihe koostöö nii kahepoolselt kui NATO raames. Vabariigi President rõhutas, et kaht riiki ühendab ka pühendumus demokraatia edendamisele maailmas, tuues selles kontekstis eraldi välja Euroopa Liidu naabruspoliitikaga hõlmatud riigid. Mark A. Pekala ütles, et USA jaoks on Eesti lähedane partner ja liitlane.

Mark A. Pekala edastas Eesti riigipeale USA Riigidepartemangu siirad tänusõnad Eesti riigi juhtimisel tehtud töö eest. “Ameerika Ühendriigid imetlevad sügavalt Eesti saavutusi Arnold Rüütli presidentuuri ajal. Eesti riik on tõestanud, et on võimalik siirduda nõukogulikust ajastust demokraatlike riikide perre. Eesti on erakordselt hea eeskuju paljudele riikidele. Teil on kogemus, mida jagada, ning meie saame selle elluviimisele kaasa aidata” lausus Pekala.

Mark A. Pekala töötab USA Riigidepartemangu Euroopa ja Euraasia asjade büroos asevälisminister Daniel Fried’i asetäitjana (Deputy Assistant Secretary), tema vastutusvaldkonda kuuluvad kahepoolsed suhted Põhjamaade ja Balti riikidega ning põhjapoolne Kesk-Euroopa. Pekala on varem töötanud ka USA suursaatkonnas Tallinnas missiooni asejuhina, tema akadeemilise uurimistöö keskmes on olnud Nõukogude Liidu välis- ja kaitsepoliitika.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 3. oktoobril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee