In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Rahvusvähemuste Ümarlauaga
29.09.2006


President Arnold Rüütel kohtus Kadriorus Vabariigi Presidendi Rahvusvähemuste Ümarlaua liikmetega.President Arnold Rüütel kohtus täna Kadriorus Vabariigi Presidendi Rahvusvähemuste Ümarlaua liikmetega.

Vabariigi President tänas ümarlaua liikmeid senise meeldiva koostöö eest. “Ümarlaua tööd on alati saatnud kõigi osaliste hea tahe ja üksteisemõistmine. Loodan, et see jätkub nii ka edaspidi,” ütles riigipea.

Kohtumisel osalejad laususid palju häid sõnu president Rüütli tegevuse kohta riigipeana, tänades teda tasakaalukuse, tarkuse ja õiglase meele eest. Nii näiteks professor Hanon Barabaneri sõnul “ei tule president Rüütli väärikat tegevust vaadeldes küll kellelegi mõttesse öelda, et poliitika on räpane mäng”.

Ümarlauas esinenud poliitikud Eesti parempoolsetest erakondadest sõnasid, et Arnold Rüütli viieaastane tegevus riigipeana on palju kaasa aidanud kodanikuühiskonna kiirele arengule ja muutnud Eesti paremaks ning et ümarlaua tegevus on heaks eeskujuks teiste sarnaste ühiskonnas tasakaalukust loovate traditsioonide tekkele.

Nelli Kalikova rõhutas, et president Rüütel oli esimene poliitik Eestis, kes reageeris AIDS-i viiruse leviku osas antud tõsistele ohusignaalidele ning korraldas kohtumisi, kus seda probleemi arutati esimest korda kõrgemal tasemel.

Jaak Prozes ütles, et president Rüütlile kuulub Venemaal elavate soome-ugri rahvaste imetlus ja austus, sest pikaajalise ja järjekindla hõimukoostöö edendajana on praegune ametist lahkuv riigipea suutnud tugevdada ka nende rahvaste eneseväärikust ja usku oma tulevikku.

Riigipea tänas ümarlaua liikmeid heade sõnade eest ning sõnas, et on valmis ka edasi andma oma panuse selle heaks, et rahvusest sõltumata oleks kõikidel inimestel, kellele Eesti on kodumaa, siin maksimaalselt tagatud inimväärne elu ja kodanikuõigused. Järgnenud arutelus käsitleti ka mõningaid aktuaalseid majandus- ja sotsiaalprobleeme.

Vabariigi Presidendi Rahvusvähemuste Ümarlaud koondab Eesti parimaid eksperte rahvusvähemuste küsimuste alal.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 29. septembril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee