In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tänas Prantsuse Vabariigi suursaadikut
26.09.2006


Prantsuse Vabariigi suursaadik Chantal de Ghaisne de Bourmont tegi täna Kadriorus lahkumisvisiidi president Arnold Rüütlile, kes tänas suursaadikut tema panuse eest oma kodumaa tutvustamisel Eestis ning riikidevaheliste kontaktide mitmekesistamisel.

President Rüütli sõnul on meil kõigil täna põhjust Eesti ja Prantsusmaa kahepoolsete suhete arengu üle rõõmu tunda. ''Teie töö Prantsuse Vabariigi suursaadikuna Eestis 2002. aasta novembrist tänaseni on olnud Eesti ja Prantsuse suhete jaoks väga tulemuslik. Südamesoojusega meenutan oma visiiti Prantsusmaale 2003. aasta suvel ja kohtumist president Chirac’iga, mis sai suures osas teoks tänu Teie jõupingutustele,'' märkis Vabariigi President.

''Ajal, mil töötasite suursaadikuna Eestis, on Eesti ja Prantsusmaa astunud teineteise kõrvale partneritena, kes arendavad koostööd ja seavad sihte Euroopa lähemaks ja kaugemaks tulevikuks. Prantsusmaa tegi konstruktiivset tööd, aitamaks kaasa Eesti liitumisele Euroopa Liidu ja Põhja-Atlandi alliansiga. See puudutab nii liitumisele eelnenud ettevalmistusi kui ka tegelikku ühinemist. Usun, et ka Teie ise, proua suursaadik, olete protsessi ühe osalisena nüüd kindlasti kogemuse võrra rikkam, ning ma loodan, et vaatate sellele ajale tagasi rahuloluga,'' lausus Eesti riigipea.

Suursaadiku teenete tunnustuseks andis president Rüütel talle Maarjamaa Risti I klassi ordeni.

Prantsuse suursaadik tänas Vabariigi Presidenti talle osutatud au eest, öeldes, et on õnnelik, et sai anda panuse Eesti ja Prantsusmaa sidemete arendamisele. ''Nelja-aastase intensiivse tööperioodiga Eestis avastasin enda jaoks selle väga tugeva ning sügavalt euroopaliku maa ja rahva. Nägin, kui suur on teie maa kohanemisvõime nii majanduse kui poliitika alal,'' lausus lahkuv Prantsusmaa suursaadik.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 26. septembril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee