In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President osales Rahvusvahelise Inseneripedagoogika Ühingu IGIP 35. sümpoosioni avamisel
18.09.2006


President Rüütel osales täna Rahvusvahelise Inseneripedagoogika Ühingu IGIP 35. sümpoosioni avamisel Tallinna Tehnikaülikoolis. Riigipea on ürituse patroon.

Tervituses märkis Vabariigi President, et ajakohane inseneriharidus on parema elukeskkonna loomise üks võtmeid. ''Üha enam globaliseeruvas maailmas toetub areng teaduse, tehnika ja tehnoloogia saavutustele ning nende praktikasse rakendamise kiirusele. Viimane sõltub aga suuresti insenerihariduse kättesaadavusest,'' kõneles president Rüütel.

''Eestis on majandusareng viimastel aastatel olnud väga kiire. Tempokalt on kasvanud ka kõrgkooli lõpetajate arv, kuid nende hulgas on inseneride osakaal paraku madalavõitu. Meie arengukiirust ja -vajadusi arvestades suureneb loodetavasti peatselt riiklik koolitustellimus inseneri-erialadele ja tehnikaõpetajate koolitamiseks,'' lausus riigipea.

18.-21. septembril 2006 toimub Tallinna Tehnikaülikoolis IGIP, ASEE (American Society for Engineering Education), IEEE ES (The Institute of Electrical and Electronics Engineers Education Society) ning SEFI (Société Européenne pour la Formation des Ingénieurs, European Society for Engineering Education) ühine rahvusvaheline sümpoosion. IGIP koordineerib tehnikaõpetajate (insenerpedagoogide) ettevalmistust kõigi tasandite õppeasutustele, kus toimub tehniliste ainete õpetamine. IGIP korraldab insenerpedagoogide koolitust ja annab välja rahvusvahelist insenerpedagoogilist kvalifikatsioonitunnistust ING-PAED IGIP.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 18. septembril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee