In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Kasahstani suursaadikuga
14.09.2006


President Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Kasahstani Vabariigi suursaadiku Tleukhan Kabdrakhmanovi, kes esitas oma volikirja.

Vabariigi Presidendi sõnul soovib Eesti suhtlemist Kasahstaniga intensiivistada. “Eriti tahan siinkohal rõhutada majanduslikku koostööd, kus arenguruumi on veel piisavalt,” lausus riigipea.

President Rüütel lisas, et Kasahstani geograafiline asend annab riigile hea võimaluse aktiivseks osalemiseks piirkonna transiidi ja kaubavahetuse korraldamises. “Ka Eesti geograafiline asend võimaldab sama. Eesti on üheks transiidikanaliks Kasahstani kaupadele Euroopa Liitu, ning vastupidi – Euroopast pärit kaupade jõudmisele Kasahstani. Oleme väga huvitatud sellise koostöö jätkamisest ja laiendamisest,” kinnitas Vabariigi President.

Kasahstani suursaadik väljendas veendumust, et Kasahhi-Eesti koostööl on märkimisväärne potentsiaal ning Kasahstan on valmis kahepoolsete suhete edasiseks laiendamiseks kaubanduse, tööstuse, finantsteenuste, transpordi ja infotehnoloogia, samuti kultuuri ja hariduse valdkonnas.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 14. septembril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee