In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Venemaa suursaadikuga
14.09.2006


President Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Venemaa Föderatsiooni suursaadiku Nikolai Uspenski, kes esitas oma volikirja.

Vabariigi Presidendi sõnul on Eesti ja Venemaa suhted on viimasel paaril aastal arenenud jõudsalt, kuid kindlasti püsib vajadus intensiivistada kahepoolseid kontakte. ''Me teame mõlemad, et areng meie riikide vahelistes suhetes on võimalik poliitilise tahte olemasolu korral. Kinnitan, et Eesti on püsivaks konstruktiivseks dialoogiks jätkuvalt valmis,'' lausus riigipea.

President Rüütel märkis ka, et Eesti ja Venemaa regionaalkoostöö on oluline ning see on kahe naaberriigi vahel vajalik ja loomulik. ''Korduvalt on leidnud aset piiriäärsete kohalike omavalitsuste delegatsioonide vastastikused visiidid. Soovin siinkohal rõhutada tõhusalt toimivat koostööd nii piirivalve kui ka tolli ja politsei vahel. See on hea näide ühisest tegutsemisest valdkondades, millest tõuseb kõige rohkem kasu meie riikide elanikele,'' lisas Vabariigi President.

Venemaa suursaadik kinnitas oma kõnes, et Venemaa on avatud Eestiga kontaktide arendamiseks poliitilisel tasandil, pidades nende juures vajalikuks konkreetsete resultaatide saavutamist. ''Selles valdkonnas on juba silmnähtavalt olemas meie suhete arengust head näited, nagu ka majanduses, kultuuris ja teistes valdkondades,'' ütles suursaadik.

Suursaadik Uspenski lisas, et Vene-Eesti suhetes on realiseerimata potentsiaal teineteisele lähenemisel vastastikuse lugupidamise alusel. ''Naabrite jaoks on loomulik soov näha teineteist demokraatlike, stabiilsete ja majandusliku õitsenguga riikidena,'' sõnas Vene Föderatsiooni suursaadik.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 14. septembril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee