In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President määras Raivo Lumiste Kaitseliidu ülemaks
05.09.2006


President Rüütel kohtus täna Kadriorus Kaitseväe juhataja viitseadmiral Tarmo Kõutsi ja major Raivo Lumistega, seoses Vabariigi Valitsuse ja Kaitseväe juhataja ettepanekuga määrata Raivo Lumiste Kaitseliidu ülemaks.

Kohtumisel rõhutas Vabariigi President Kaitseliidu olulist rolli esmase iseseisva kaitsevõimekuse osana ja kaitsetahte kujundajana. Riigipea lisas, et Kaitseliidu ülesanded noorte isamaaliste väärtuste ning eestlaste rahvusliku ühtsuse kasvatamisel on hindamatud. Kaitseliit on tõestanud oma väärtust Eestis erinevate loodusõnnetuste tagajärgede likvideerimisel ning sellest olenevalt on vajalik koostööd Päästeameti ja politseiga edaspidigi tõhustada, toonitas president Rüütel.

Kohtumise lõpul allkirjastas Vabariigi President otsuse major Raivo Lumiste määramise kohta Kaitseliidu ülemaks alates 6. septembrist 2006.

Major Lumiste on muuhulgas teeninud operatsioonil ''Iraagi vabadus'' vanemstaabiohvitserina, lõpetanud 2005. aastal vanemstaabiohvitseri kursused USA-s ja õpib praegu Tartu Ülikooli majandusteaduskonnas.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 5. septembril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee