In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President osales tõe ja õiguse päeval
26.08.2006


President Arnold Rüütel osales Tammsaare mail korraldatud tõe ja õiguse päeval.President Rüütel ja proua Ingrid Rüütel külastasid täna Albu valda Järvamaal ning osalesid Tammsaare mail korraldatud tõe ja õiguse päeval.

Albu vallamaja ees, Tammsaare monumendi kõrval peetud kõnes rääkis riigipea teemal "Inimene ja tema maa". "Oma juurtelt on see rahvas ikka maarahvas, elagu temast täna pealegi suurem osa linnas. Paari põlvkonna vältel ei teki uus rahvuslik identiteet. Endiselt ühtib meie enesepeegeldus suuresti Anton Hansen Tammsaare omaga. See seletab ehk, miks ta on tõeline rahvakirjanik juba mitmenda põlve eestlaste jaoks. Tammsaaret lugedes ja tajudes tema armastust oma maa ja rahva vastu, näeme selgemini ka iseennast," sõnas president Rüütel.

Presidendipaar külastas Tammsaare majamuuseumi ja jälgis seal toimunud teatrietendust - Sven Heibergi lavastatud "Valitud hetki tõest ja õigusest" TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tudengite ja Järvamaa omavalitsusjuhtide osavõtul. Seejärel söödi ühiselt Vargamäel suppi.

Tõe ja õiguse päev jätkus Järva-Madise kirikus kirikukellade kauni mänguga, Juhan Kilumetsa loenguga Eesti kirikukelladest ja vaimuliku rahvamuusika ansambli "Triskele" kontserdiga.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 26. augustil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee