In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tänas Vene Föderatsiooni suursaadikut
22.08.2006


Vene Föderatsiooni suursaadik Konstantin Provalov tegi täna Kadriorus lahkumisvisiidi president Arnold Rüütlile, kes tänas suursaadikut tema panuse eest oma kodumaa tutvustamisel Eestis ning riikidevaheliste kontaktide mitmekesistamisel.

President Rüütel leidis, et Konstantin Provalovi töö Vene Föderatsiooni suursaadikuna Eestis on 2001. aasta jaanuarist tänaseni olnud sisutihe ja mitmekesine. “Olete vastavalt võimalustele arendanud meie riikide vahelisi suhteid ja aidanud neid viia konstruktiivsetele alustele. Saatuse tahtel tuli Teil Eestis täita ka diplomaatilise korpuse vanema austavat ülesannet. Siinkohal avaldan Teile selle töö eest täit tunnustust,” lausus Eesti riigipea.

“Läbi ajaloo on Eesti ja Venemaa suhted olnud mitmetahulised ja üsna keerulised. Tihti on minevikupärand meie edasiliikumisele tõkkeid seadnud, kuid ma olen veendunud, et ühiste jõupingutustega, läbi positiivse koostöökogemuse erinevates eluvaldkondades, liigume me konstruktiivse partnerluse ja edasise heanaaberliku koostöö suunas,” märkis Vabariigi President.

Suursaadiku teenete tunnustuseks andis president Rüütel talle Maarjamaa Risti I klassi ordeni.

Venemaa suursaadik tänas Vabariigi Presidenti talle osutatud au eest, samuti Eesti riigipea isikliku panuse eest kahe riigi suhete edendamisse. Suursaadik Provalovi sõnul on tema ametiaeg Eestis olnud pikk, aga huvitav. “Tutvusin selle aja jooksul paljude toredate inimestega ja kohtasin siin palju naeratusi. Meie kahe riigi vaheliste suhete arendamisel polnud meie seisukohad alati ühesugused, kuid alati oli meievaheline dialoog konstruktiivne ja positiivne. Armastan Eestit, siinset rahvast ja loodust ning pole seda armastust kunagi varjanud. Olen selle kõrge autasu eest väga tänulik ning kannan seda uhkusega,” sõnas Vene suursaadik.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 22. augustil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee