In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President võttis vastu Eestis resideeruvad suursaadikud
20.08.2006


President ja proua Rüütel andsid täna Kadrioru Kunstimuuseumis taasiseisvumise 15. aastapäeva tähistmiseks piduliku õhtusöögi Eestis resideerivatele välisriikide saadikutele.

Õhtusöögil peetud kõnes toonitas president Rüütel, et tänane Eesti Vabariik on rahvusvahelise suhtluse aktiivne osaline. ''NATO ja Euroopa Liidu liikmesriigina on meie seisund parem kui kunagi varem ajaloos. Selle üle ei peaks me üksnes rõõmustama, vaid Eestil tuleb ka olla usaldusväärne partner ning täita vastutustundega oma kohustusi Euroopa Liidus, NATO-s ja teistes organisatsioonides,'' lausus Vabariigi President.

''Lühikese ajaga võttis Eesti koos Läti ja Leeduga uuesti sisse oma koha vabas maailmas, avas ukse ÜRO-sse ja mitmesse muusse rahvusvahelisse organisatsiooni. Tänan taas kord neid riike, kes olid okupatsiooni ajal jäänud kindlaks mittetunnustamispoliitikale,'' ütles riigipea.

President Rüütli sõnul on turvaline maailm, arenev Euroopa ning usaldusel rajanev koostöö riikidega, kes austavad vabadust ja demokraatlikke väärtusi, eesmärgid, mida seadsime 15 aastat tagasi oma riigi iseseisvuse taastamisel – nende kindlustamisse anname oma panuse ka täna.

Hommikul osales president Rüütel Toompea lossis 20. augusti klubi koosolekul. Kell 14 toimus Eesti Vabariigi taasiseseisvumispäeva tähistamiseks Vabariigi Presidendi Kantselei roosiaias traditsiooniline pidulik kontsert, kus president pidas samuti kõne. Kell 16 tervitas Vabariigi President Raekoja platsil taasiseseisvumispäeva rahvakontserdi kuulajaid. Pärast õhtusööki osaleb Vabariigi President kell 21.30 ETV ja Vikerraadio otsesaates ''Kas me sellist Eestit tahtsimegi?''.

President Rüütli tänaste kõnede terviktekstid on kättesaadavad koduleheküljel www.president.ee.


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee