In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tunnustas tublimaid kodukaunistajaid
13.08.2006


Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel viibisid täna Võrus, kus riigipea tunnustas tänavusi tublimaid kodukaunistajaid. President Rüütel, kes on Kodukaunistamise liikumise patroon, andis täna keskpäeval Võru kultuurimajas ”Kannel” “Kaunis Eesti Kodu 2006” konkursi võitjatele üle aukirjad ja sümboolsed vasest võtmed.

Oma tervituskõnes tänas Vabariigi President kõiki eestimaalasi, kes ei säästa jõudu pere- ja põlvkondade vaheliste sidemete hoidmisel ning kelle hooleks on kodu kui loovuse ja tugevuse allikas. “Kauni tava algatajana tähtsustas Eesti esimene president Konstantin Päts tugeva perekonna ja korras kodu rolli väärikate kodanike kasvamisel, kelle lahutamatuiks loomuomadusteks on kodu- ja kodumaa-armastus, kõrge moraal, töökultuur ja peremehetunne. Selliste kodanike üle tunneb rõõmu iga riik igal ajal,” märkis riigipea.

Auhinna saajate nimel kõnelenud Eesti Vabaõhumuuseumi direktor Merike Lang ütles: “Luues turvalist kodusust, mille hulka kuulub korrastatus, harmoonia ja ilu kogu oma mitmekesisuses, pakutakse turvalist heaolu nii endale kui külalistele.”

Sellel aastal anti esimest korda üle kauni tööstusmaastiku auhinnad, mille said Kohtla Kaevanduspark-Muuseum ja tuhamäed ning AS Hansa Graanul. Kauni tööstusmaastiku auhinna väljaandmist toetasid Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Eesti Tööandjate Keskliit.

Eesti Kodukaunistamise Ühendus valis konkursil osalenud kodude, ühiskondlike hoonete, külade, valdade ja keskuste seast välja 80 kaunimat. Konkurss “Kaunis Eesti kodu” toimus sel aastal üheksandat korda.

Kodukaunistamise liikumist toetavad Husqvarna Eesti ja Vivacolor Eesti AS.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 13. augustil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee