In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President avas üliõpilaste laulu- ja tantsupeo Gaudeamus
30.06.2006


Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel osalesid täna XV Baltimaade üliõpilaste laulu- ja tantsupeo avamisel Tartu Raekoja platsil. Riigipea on seekordse Gaudeamuse peo patroon.

Peo avakõnes ütles president Rüütel, et meie üldlaulupeod on juba ligi poolteist sajandit olnud eesti kultuuriloo teetähisteks ja rahvusliku identiteedi kujunemise allikaks. “Üldlaulupeod on soodustanud ka uute traditsioonide teket. Üks olulisemaid neist on Gaudeamus, mis Richard Ritsingu eestvõttel toimus esmakordselt 50 aastat tagasi. Tänini on Baltimaade üliõpilaste laulu- ja tantsupidude tava mitte ainult kestma jäänud, vaid see kuulub kindlasti paljude jaoks tudengipõlve mälestusväärsemate sündmuste hulka,” kõneles riigipea.

Vabariigi President avaldas tänu nii kunagisele Gaudeamuse idee autorile ja elluviijale Richard Ritsingule kui ka tänase peo korraldajatele ja osalistele. “Soovin, et koos selle kauni traditsiooniga jääks püsima Eesti, Läti ja Leedu koostöö ning see rikastaks meie elu paljudes valdkondades,” lisas president Rüütel.

XV Baltimaade üliõpilaste laulu- ja tantsupidu Gaudeamus, mis toimub 30. juunist 2. juulini 2006.a., tähistab ühtlasi 50 aasta möödumist esimesest Baltimaade üliõpilaste laulupeost Tartus Kassitoomel. Korraldajad ootavad Tartusse umbes 6000 esinejat Eestist, Lätist, Leedust ja Põhjamaadest ning umbes 7000 pealtvaatajat.


Vabariigi President avas täna ka Eesti spordiseltsi “Kalev” 105. aastapäevale pühendatud võimlemispeo Tallinnas, Kalevi keskstaadionil.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 30. juunil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee