In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

EELTEADE: Vabariigi President külastab Eesti idapiiri
22.06.2006


President Arnold Rüütel külastab 26. ja 27. juunil Eesti idapiiril Kirde ja Kagu piirivalvepiirkonda ning tutvub ettevalmistustega Eesti liitumiseks Schengeni ruumiga.

Esmaspäeval, 26. juunil tutvub Vabariigi President Narva kordoniga, kus Piirivalveameti peadirektor, kolonel Roland Peets annab ühtlasi ülevaate Schengen Facility programmidest ja vahendite kasutamise hetkeseisust. Samuti arutatakse nende programmide mõju infrastruktuuri arengule ja koostööd Venemaa piirivalvega. Riigipea külastab ka piiripunkti Narva jalakäijate sillal ning Mustvee, Alajõe ja Varnja kordonit.

Teisipäeval, 27. juunil sõidab president Rüütel Tartust Piirissaarele ning tutvub Praaga piiripunktiga. Piirissaarel külastab riigipea sealset radarvaatlusposti ning suundub seejärel tutvuma maismaapiiriga Värska lähistel ja Koidula maanteepiiripunkti tööga. Seal on ühtlasi kõneaineks Schengeni piirikontrolli põhimõtted ja tehnoloogia. Vabariigi President lõpetab visiidi Eesti idapiirile Luhamaal, kus tutvub Phare vahendite toel rajatava uue kordoni ehitusega.

Vabariigi Presidenti saadavad visiidi vältel siseminister Kalle Laanet ja Piirivalveameti peadirektor kolonel Roland Peets ning külastatavate piirkondade maavanemad ja omavalitsusjuhid.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 22. juunil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee