In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President võttis vastu parimad üldhariduskoolide ja kutseõppeasutuste lõpetajad
21.06.2006


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel võtsid täna Vabariigi Presidendi residentsi roosiaias vastu poolteistsada Eesti üldhariduskoolide ja kutseõppeasutuste tänavust parimat lõpetajat.

Vabariigi President lausus, et maailmal on pakkuda loendamatult võimalusi, mille vahel valida – oskus seda teha näitab küpsust. “Ka riik peab aeg-ajalt tegema valikuid. On tähelepanuväärne, et inimene juurdleb palju oma teed otsides ja teel olles. Palju vähem teeb ta seda siis, kui ta arvab end olevat või kui ta ongi pärale jõudnud. Nii võib olla ka riigi puhul,” lausus riigipea.

“Ükskõik, mida te teete, tähtis on teha seda puhta südame ja hingestatusega. Ennekõike mõtlete aga praegu küllap sellest, kuidas jõuda tõelise harituseni, nähtuste olemuse ja põhjusteni. Kui olemasolevat teadmist loovalt edasi arendada, siis olete kindlasti teel sinnapoole. Soovin, et see teekond oleks pikk ja rikastav,” sõnas president Rüütel.

Koolilõpetajaid tervitas ka haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Lõpetajate nimel kõneles Meeri Visnapuu Kadrina Keskkoolist.

Vastuvõtul esinesid G. Otsa nimelise Muusikakooli õpilased Laura Lindpere ja Anna-Liisa Eller.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 21. juunil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee