In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President võttis vastu parimad kõrgkoolilõpetajad
21.06.2006


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel võtsid täna Kadrioru roosiaias vastu Eesti parimad kõrgkoolilõpetajad. Vastuvõtule oli kutsutud 63 kõrgkoolilõpetajat 26-st kõrgkoolist.

Vabariigi President lausus, et edukuse üks paradokse seisneb selles, et neist vahendeist, mis on viinud tippu, ei piisa enamasti seal püsimiseks. “Teie olete jõudnud – ja seejuures suurepäraste tulemustega – sellisele tasemele, kus on olemas kõik eeldused eduks nii järgnevas karjääris kui kogu elus. Ent nende eelduste kasutamiseks tuleb aina uusi vahendeid proovida,” kõneles president Rüütel.

Riigipea toonitas, et keskkond kõige laiemas tähenduses on tänase ja küllap veelgi enam homse päeva märksõna. “Suuresti teie põlvkonna tarkusest hakkab sõltuma meie planeedi asukate hea käekäik tulevikus. Kindlasti ei ole see võimalik enam vanade vahendite ja eluviisiga. Vaja on radikaalselt uusi lahendusi, mille leidmisel ja teostamisel kutsun teid aktiivselt osalema,” lisas Vabariigi President.

Koolilõpetajaid tervitas ka haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Lõpetajate nimel kõneles Margit Piirmann Tartu Ülikoolist.

Vastuvõtul esinesid Georg Otsa nimelise Muusikakooli kandleõpilased Laura Lindpere ja Anna-Liisa Eller.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 21. juunil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee