In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Prantsuse senati esimehega
15.06.2006


President Rüütel kohtus Prantsuse parlamendi ülemkoja esimehe Christian Poncelet'gaPresident Arnold Rüütel kohtus neljapäeval Kadriorus Prantsuse parlamendi ülemkoja esimehe Christian Poncelet’ga.

Kohtumisel tõdeti, et Eesti ja Prantsusmaa sidemed on tihedad. Senati juhi sõnul ühendab kaht riiki sarnane ajalugu okupatsioonikogemuse näol. President Rüütel ütles, et Prantsusmaa on palju mõjutanud Eesti kultuuri kujunemist, mis annab positiivse aluse tänasteks kontaktideks. Ühiselt tõdeti ka mõlemapoolset huvi suhete edasiseks tihendamiseks.

Kõneldes Euroopa Liidu teemadel, peatuti esmalt põhiseadusliku leppe juures. Christian Poncelet tunnustas Eestit selle ratifitseerimise eest, öeldes, et Eesti näitas sellega oma soovi võtta vastutus Euroopa edasises ülesehitustöös. “Euroopa Liidu liikmesriigid peavad kiirelt, ent samas üksteist austades liikuma ühise välis- ja julgeolekupoliitika suunas,” märkis Poncelet. Ta lisas, et kuigi Prantsusmaal on levinud arvamus, et senine laienemine on olnud liiga kiire, on siiski selge, et laienemisprotsess peab jätkuma - Euroopat siduvate ühiste väärtuste tuleviku nimel.

Vabariigi President rääkis Eesti tegevusest Euroopa Liidu naabruspoliitika edendamisel. “On vaja saavutada, et poliitiline olukord naabruspoliitikaga hõlmatud riikides stabiliseeruks ning et need riigid suudaks demokraatia teel vääramatult edasi minna. Kui see õnnestub, avaldab see protsess positiivset mõju ka arengutele paljudes teistes riikides,” ütles Eesti riigipea.

Käsitledes erinevate regionaalkonfliktide hetkearenguid, ütles Prantsusmaa senati juht, et Lähis-Ida rahuprotsessis on praegu unikaalne võimalus edu saavutamiseks, kui rahvad mõistavad rahu eeliseid. Christian Poncelet rääkis ka Lõuna-Kaukaasia riikide vahelistest suhetest, mille tulevikule lisab lootust Gruusia, Armeenia ja Aserbaižaani vahel saavutatud kokkulepe, et nende riikide vahelisi erimeelsusi püütakse lahendada läbirääkimistega.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 15. juunil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee