In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Rumeenia suursaadikuga
15.06.2006


President Arnold Rüütel võttis vastu Rumeenia suursaadiku Lucian Fătu, kes esitas oma volikirja.President Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Rumeenia suursaadiku Lucian Fătu, kes esitas oma volikirja.

Vabariigi Presidendi sõnul on Eesti ja Rumeenia suhete aluseks maailmavaateline lähedus ning sarnased püüdlused. Nüüd, olles partnerid NATO-s ja peagi ka Euroopa Liidus, on meil põhjust mõelda sellele, kuidas koos kaasa aidata parema ja turvalisema Euroopa kujundamisele, lisas Eesti riigipea.

''Me teame, et Rumeenia jaoks on käesolev aasta oluliste otsuste ja tähendusrikaste protsesside aeg. Praegu toimub mitte kuude, vaid lausa nädalate jooksul olulisi arenguid Rumeenia liitumise protsessis Euroopa Liiduga. Laienemine on tähtis Euroopa kui terviku stabiilsuse ja julgeoleku tagamiseks ning meil on siiralt hea meel näha Rumeeniat suundumas Euroopa Liidu liikmete hulka,'' lausus president Rüütel.

Suursaadik Fătu sõnul on Rumeenia jälginud huviga Eesti reformiprotsesse ning on tänulik kogemuse eest, mida Eesti on jaganud oma astumisest Euroopa Liitu. ''Eesti on maa, millega oleme rahvusvahelistes organisatsioonides üha enam seotud ning mida rumeenlased enda jaoks erinevates valdkondades järjest rohkem avastavad,'' kõneles suursaadik.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 15. juunil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee