In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President andis üle noore kultuuritegelase preemia
07.06.2006


President Rüütel andis üle noore kultuuritegelase preemia Helena Tulvele.President Arnold Rüütel andis täna Kadriorus üle tänavuse Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia. Preemia sai Helena Tulve kui silmapaistev ja viimastel aastatel palju tunnustust võitnud helilooja.

Helena Tulve pälvis 2000. aastal Heino Elleri nimelise preemia ning töötab õppejõuna Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Hooajal 2001/2002 oli Tulve resideeriv helilooja Eesti Filharmoonia Kammerkoori juures, kelle tellimusel on valminud ka kammerooper ''It Is Getting So Dark''.

Esimese eesti heliloojana sai Helena Tulve rahvusvahelisel heliloomingu rostrumil 2004. aastal esikoha orkestriteosega ''Sula''. Sama teosega esindab ta Eestit ka kaasaaegse muusika festivali ''ISCM World New Music Festival 2006'' avakontserdil juulikuus Stuttgardis.

2004. aasta loominguliste saavutuste eest pälvis Helena Tulve Eesti Muusikanõukogu muusikapreemia ja Eesti Vabariigi kultuuripreemia. 2005. aasta jaanuaris kuulutas Eesti Raadio ta Aasta Muusikuks. Märtsis 2006 toimunud Eesti Muusika Päevadel oli Tulve festivali helilooja.

Sihtasutus Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia on mõeldud 35-aastasele või nooremale Eesti päritolu kultuuritegelasele, kelle kunstilised saavutused on leidnud laialdast tunnustust või kelle looming ning kunstiline tegevus on oluliselt kaasa aidanud Eesti ja tema kultuuri tutvustamisele maailmas. 50 000 krooni suurust preemiat antakse välja kord aastas ja seda rahastab kultuurirahastu nõukogu liige Toomas Luman.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 7. juunil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee