In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

EELTEADE: Vabariigi President osaleb ÜRO HIV/AIDSi tippkohtumisel New Yorgis
29.05.2006


President Arnold Rüütel sõidab neljapäeval, 1. juunil töövisiidile Ameerika Ühendriikidesse, et osaleda New Yorgis toimuval ÜRO HIV/AIDSi teemalisel tippkohtumisel, mille eesmärgiks on tagada maailma riikide liidrite jätkuv pühendumine HIV/AIDSi globaalse epideemia peatamisele.

Reedel osaleb Vabariigi President ÜROs HIV/AIDSi teemalisel tippkohtumisel, kus ta annab ülevaate Eesti HIV/AIDSi olukorrast ning ennetustegevusest. Eesti riigipea kohtub ÜRO peasekretäri Kofi Annaniga, UNAIDSi peadirektori Peter Piotiga ning osaleb tippkohtumise raames kõrgetasemelistel vastuvõttudel.

3. juunil kohtub president Rüütel Ameerika Eesti kogukonna esindajatega ning tutvub New Yorgi linnaga.

Tippkohtumisel osalevad peale Eesti presidendi veel mitmed teised riigipead, valitsusjuhid ja välisministrid, samuti mitmed kodanikuühiskonna ja erasektori esindajad. Põhjalikum info tippkohtumisest on kättesaadav aadressil http://www.un.org/ga/aidsmeeting2006/.

Vabariigi Presidenti saadab visiidil Eesti Vabariigi suursaadik ÜRO juures Tiina Intelmann. ÜRO kohtumisel osaleb ka sotsiaalministeeriumi delegatsioon, mida juhib abiminister Peeter Laasik.

Eesti riigipea jõuab Eestisse tagasi 5. juuni hommikul.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 29. mail 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee