In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President osales Põhja- ja Baltimaade meeskooride festivali lõppkontserdil
27.05.2006


President Arnold Rüütel osales täna Saku Suurhallis Põhja- ja Baltimaade meeskooride festivali lõppkontserdil ja XXV EMLS Meestelaulupäeval.

Vabariigi President toonitas oma tervituses, et meie laulupeod pole üksnes lauljate ja koorijuhtide pidupäevad, vaid need on ka eesti kultuuri tähtsündmused ja rahvusliku identiteedi hoidjad. ''Kooslaulmisest tekkiv ühistunne on kujundanud paljude põlvkondade väärtushinnanguid, aga ka rahvuslikku eneseteadvust ning aidanud seeläbi koguni kaasa Eesti riikliku iseseisvuse taastamisele 15 aastat tagasi,'' lausus president Rüütel.

''Algusaegadel laulsid üldlaulupeol ainult mehed. Tänini on meeskoorid ja poistekoorid oodatud esinejad meie riiklike tähtpäevade tähistamisel. Tänane sündmus, kus astuvad üles nii kogenud kui noored laulumehed Põhja- ja Baltimaadest, on vaieldamatu kõrghetk koorilaulu armastava eesti rahva jaoks,'' ütles Eesti riigipea.

Tänane kontsert oli I Põhja- ja Baltimaade Meeskooride Festivali lõppkontsert ning Eesti Meestelauluseltsi 25. laulupäev. Üritusel osalesid meeskoorid Rootsist, Islandilt, Soomest ja Lätist ning poistekoorid ja meeskoorid Eestist.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 27. mail 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee