In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tervitas Tšehhi Vabariigi presidenti
23.05.2006


Eestisse saabusid täna riigivisiidile Tšehhi Vabariigi president Václav Klaus ja proua Livia Klausová, keda tervitasid Kadriorus Eesti Vabariigi president ja proua Ingrid Rüütel.

Presidendilossi ees toimunud ametlikult vastuvõtutseremoonialt suundusid presidendid neljasilmakohtumisele, millele järgnes kohtumine koos delegatsioonidega. Eelkõige arutati koostööd Euroopa Liidu raames, Euroopa naabruspoliitikat ning Eesti ja Tšehhi majandusalase koostöö arendamise võimalusi.

Mõlemad riigipead kinnitasid, et Eesti ja Tšehhi suhted on väga head ja intensiivistuvad Euroopa Liidus kindlasti veelgi. President Rüütel kinnitas, et Eesti on väga huvitatud majandussuhete edasisest arendamisest ning avaldas heameelt, et president Klausiga on kaasas ka suur äridelegatsioon.

Tšehhi Vabariigi presidendi sõnul peab Tšehhi Eesti arengut tähelepanu väärivaks ning hindab Eesti reforme ja edusamme. President Klaus toonitas riikide võrdse kohtlemise põhimõtet Euroopa Liidus ning leidis, et mitte mingil juhul ei tohi tekkida mitmetasandilist Euroopat.

Presidendid rääkisid ka Euroopa Liidu põhiseaduslikust leppest ning Eesti ja Tšehhi seisukohtadest selles küsimuses.

Õhtul annavad Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel Tšehhi Vabariigi presidendi ja proua Livia Klausová auks piduliku õhtusöögi.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 23. mail 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee