In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Luksemburgi asepeaministriga
23.05.2006


President Rüütel kohtus Kadriorus Luksemburgi Suurhertsogiriigi asepeaministri Jean Asselborniga.President Rüütel kohtus täna Kadriorus Luksemburgi Suurhertsogiriigi asepeaministri, välis- ja immigratsiooniministri Jean Asselborniga, kes viibib Eestis töövisiidil.

Minister Asselborn edastas Eesti riigipeale tervitused Tema Kuninglikult Kõrguselt Luksemburgi suurhertsog Henrilt ning tänas Eestit Euroopa Liidu põhiseadusliku leppe ratifitseerimise üle, mis oli tema sõnul tugev sõnum kogu Euroopale.

President Rüütel ütles, et põhiseaduslik lepe on Euroopa Liidu ühiste väärtuste deklaratsioonina selle riikide ühenduse tuleviku kindlustamisel samm õiges suunas. Vabariigi President tutvustas külalise palvel ka Eesti avaliku arvamuse senist arengut Euroopa Liidu teemadel ning toonitas, et Eesti on huvitatud nii Euroopa Liidu edasisest laienemisest kui ka aktiivse naabruspoliitika edendamisest demokraatliku arengu teele asunud riikides.

Luksemburgi asevalitsusjuht rääkis, et Lääne-Euroopas tekitab kõhklusi Euroopa Liidu edasine laienemine, eelkõige küsimus, kas sellisel moel kujunev Euroopa Liit ikka peegeldab Euroopa vaimu ja ideed samaväärselt kui enne Maastrichti otsuseid toiminud Euroopa riikide ühendus. Minister Asselborn tundis huvi ka arengute suhtes Ukrainas, Gruusias ja Moldovas, mille kohta president Rüütel andis lühikese ülevaate. Eesti riigipea hinnangul on kõigil neil riikidel muuhulgas keerulised suhted Venemaaga, kuna Venemaa poliitika ei soosi alati nendes riikides demokraatlikku arengut.

President Rüütel palus asepeaminister Asselborni edastada Luksemburgi suurhertsogile kutse külastada Eestit.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 23. mail 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee