In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Hiina Rahvavabariigi suursaadikuga
18.05.2006


President Arnold Rüütel võttis Kadriorus vastu Hiina Rahvavabariigi suursaadiku Xie Junping’i, kes esitas oma volikirja.President Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Hiina Rahvavabariigi suursaadiku Xie Junping’i, kes esitas oma volikirja.

Vabariigi Presidendi sõnul on Eesti ja Hiina suhted viimasel aastakümnel arenenud kiires tempos ning on väga heas seisus. “Meie suhetes toimib korrapärane poliitiline dialoog, mille üheks tunnusjooneks on ka riigijuhtide omavaheline hea läbisaamine. Eelmisel aastal oli minul võimalus viibida visiidil Hiinas. Meenutan seda külaskäiku väga südamliku sõnaga. Palun andke edasi minu parimad tervitused Hiina Rahvavabariigi presidendile härra Hu Jintao’le, kes meid lahkesti võõrustas ja kellega kohtumisest on jäänud mulle väga meeldivad mälestused. Ootan teda ka visiidile Eestisse,” lausus president Rüütel.

Riigipea märkis, et Eesti majanduskoostöö Hiinaga muutunud üha tihedamaks, kuid peaksime veelgi oskuslikumalt ära kasutama olemasolevat potentsiaali. “Meie mõlema riigi majanduskasv oli eelmisel aastal ligi 10% ja ma usun, et Eesti-Hiina majandusühiskomisjoni üheks peamiseks ülesandeks ongi meie kiiresti arenevas majanduses välja sõeluda need valdkonnad, mis on mõlemale poolele huvitavad ja kasulikud,” lisas Vabariigi President.

Hiina suursaadiku sõnul andis president Rüütli visiit Hiina Rahvavabariiki 2005 aasta suvel tugeva tõuke Eesti ja Hiina koostööle ja sõprusele. Ta lisas, et Hiina peab Eestiga suhete arendamist väga oluliseks ning Eestit usaldusväärseks sõbraks ja partneriks Läänemere regioonis.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 18. mail 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee