In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President andis Rein Rauale üle rektori ametiketi
15.05.2006


President Arnold Rüütel osalemas Tallinna Ülikooli rektori professor Rein Raua inauguratsioonil.President Arnold Rüütel osales täna Tallinna Ülikooli rektori professor Rein Raua inauguratsioonil ja andis talle pidulikul tseremoonial üle rektori ametiketi.

Oma tervituskõnes sõnas riigipea, et oludes, kus oleme sunnitud tunnistama väärtuskriisi süvenemist, on ülikoolidel täita erakordselt vastutusrikas roll. ''Siit astuvad ellu haritud noored, kes orienteeruvad ühiskonna- ja kultuuriseostes ning seetõttu kas otsesemalt või kaudsemalt kujundavad ühiskonna arusaamu. Ei ole põhjust kahelda, et Tallinna Ülikool tahab ja suudab koos teiste õppeasutustega kanda seda vastutust,'' kõneles Vabariigi President.

President Rüütel tunnustas Tallinna Ülikooli aktiivset tegevust õppe- ja teadusasutusena Eesti arengut määravate probleemide analüüsimisel ja lahenduste otsimisel. Kõneldes ka ülikooli ajaloolistest teenetest Eesti haritlaskonna kujundamisel avaldas Vabariigi President ühtlasi lootust, et õpetajakoolitus jääb edaspidigi Tallinna Ülikooli firmamärgiks.

Vabariigi President tänas senist rektorit, professor Mati Heidmetsa tulemusliku töö eest ülikooli ülesehitamisel ning soovis vastsele rektorile palju jõudu vastutusrikkas ametis.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 15. mail 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee