In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President õnnitles emasid
14.05.2006


President Arnold Rüütel tervitas tänase emadepäeva puhul Eestimaa emasid Estonia kontserdisaalis.

Vabariigi President ütles oma pöördumises emade poole: “Ema on hoole ja armastuse võrdkuju, ning sellisena on tema tähendus oma lapsele ning ta roll perekonnas palju ulatuslikum sellest, mida eales sõnades võib väljendada. Niisamuti ulatub ema hool märksa kaugemale igapäevastest toimingutest. Arvan, et rohkem kui keegi teine tunnevad just emad muret Eesti käekäigu pärast, olgu siis julgeoleku, rahva tervise või kultuuri kestmise pärast. Sest ei sooviks ju ükski ema tuua oma lapsi maailma, mis on ebaturvaline või koguni määratud hääbuma.”

“Iseküsimus on see, kas ja kui mõjukalt saavad meie Eesti emad oma seisukohti väljendada. Siin muutub aga olukord aina paremaks sedamööda, mida hoolivamaks ja sidusamaks muutub meie ühiskond ning mida kaugemale edeneme osalusdemokraatia teel,” lisas president Rüütel.

Eesti riigipea rõhutas, et oma laste kaudu saame mõjutada ja kujundada tulevikku. “Jagades lastele armastust ja hoolt, on seda rohkem kogu meie ühiskonnas, on kaunim meie tulevik. Kunagi ei ole liiga hilja armastada. Seepärast soovingi teile täna palju armastust, mis on nii õnneliku perekonna kui tugeva riigi alus,” lausus Vabariigi President.

President ja proua Ingrid Rüütel pakuvad täna Kadriorus suurperede emadele pealelõunakohvi. Kohtumine jäädvustatakse ühispildile.

Vabariigi Presidendi kõne täistekst on kättesaadav internetis koduleheküljel www.president.ee.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 14. mail 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee