In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Gruusia patriarhi ja peaministriga
12.05.2006


President Rüütel kohtus ametliku visiidi raames Tema Pühaduse Gruusia katoolikos-patriarhi Ilia II-ga.President Arnold Rüütel lõpetas täna ametliku visiidi Gruusiasse, kohtudes Gruusia patriarhi Ilia II ja peaminister Zurab Nogaideliga.

Vabariigi President ja proua Rüütel külastasid Gruusia tuntuimat, Kahhethi (Kahheetia) veinipiirkonda, tutvudes veinitootmisega Tsinandalis ja Teliani Valley JSC ning Saniore viinamarjakasvanduses.

Õhtul kohtus Vabariigi President Tema Pühaduse Gruusia katoolikos-patriarhi Ilia II-ga. Patriarh tutvustas Gruusia õigeusu kiriku ajalugu ning häid suhteid erinevate kristlike kirikutega. Endise Abhaasia patriarhina nimetas Ilia II sealseid Gruusia territoriaalset terviklikkust ohustavaid probleeme kunstlikult tekitatuiks. “Loodame, et Gruusia saab kord riigiks, mis suudab ise teisi riike aidata, kuid esialgu vajame veel Eesti abi,” rõhutas veel Ilia II.

Eesti riigipea tänas Gruusia kirikupead vastuvõtu eest ning rääkis Eesti tagasipöördumisest demokraatlike riikide perre, öeldes, et Eestis läbiviidud reformid on kindlasti jõukohased ka Gruusiale. President Rüütel tutvustas veel kirikuelu Eestis, sealhulgas Eesti Kirikute Nõukogu tegevust.

Seejärel kohtus Vabariigi President Gruusia peaministri Zurab Nogaideliga. Kohtumisel käsitleti muuhulgas energeetika ja teedevõrgu arendamise küsimusi. Minister Savisaar toonitas, et majanduse arendamise kõrval tuleb tähelepanu pöörata ka sotsiaalprobleemide lahendamisele. Peaminister Zurab Nogaideli ütles, et Gruusia kohtureformis saab Eesti palju aidata ning väljendas ka valmisolekut Eestiga üliõpilaste vahetuse ja vastastikuse keeleõppe korraldamiseks.

Eesti presidendipaar lõpetas ametliku visiidi osalemisega Gruusia Kaubandus- ja Tööstuskoja ning Gruusia Riikliku Muuseumi korraldatud rahvusliku veinivõistluse “Gruusia – veini häll 2006” autasustamistseremoonial ja gala-õhtusöögil. Tseremooniat juhtis tuntud näitleja Vahtang Kikabidze. Konkursil oli rahvusvahelise žürii hinnata 125 erinevat veini ja 9 sorti tšatšat.

Ööl vastu laupäeva alustab Eesti delegatsioon eesotsas presidendipaariga tagasisõitu Eestisse. Ametlikul visiidil Gruusiasse saatsid Eesti riigipead Eesti Vabariigi suursaadik Gruusias Paul Lettens abikaasaga, majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar, põllumajandusminister Ester Tuiksoo, justiitsminister Rein Lang, Eesti Panga asepresident Rein Minka, Riigikogu liikmed Andres Herkel ja Janno Reiljan ning Rapla maavanem Tõnis Blank.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 12. mail 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee