In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Gruusia presidendi ja spiikriga
12.05.2006


President Rüütel kohtus ametliku visiidi raames Gruusia presidendi Mihhail Saakašviliga.President Rüütel kohtus neljapäeval ametliku visiidi raames Gruusia presidendi Mihhail Saakašvili ja Parlamendi esimehe Nino Burdžanadzega.

Hommikul toimus ametlik tervitustseremoonia Gruusia parlamendihoone siseõues, millest toimus ka otseülekanne televisioonis. Seejärel oli visiidi kavas presidentide neljasilmakohtumine ning siis kohtumine koos delegatsioonidega. Kohtumisel arutati erinevaid Eesti ja Gruusia koostöövaldkondi, pikemalt kõneldi aktuaalsetest probleemidest Gruusia veiniekspordis. Seejärel esinesid kaks riigipead ka pikema avaldusega pressile. President Saakašvili nimetas Eestit Gruusia jaoks lootuseriigiks ja eeskujuks nii poliitika kui majanduse osas. President Rüütel ütles, et Eesti toetab terviklikku ja stabiilset Gruusiat raskel, kuid vajalikul reformide teel ning lisas, et Venemaa väed peavad kindlasti Gruusiast lahkuma vastavalt kavandatule.

Kohtumisel spiiker Nino Burdžanadzega olid jututeemaks parlamentidevaheliste suhete tugevdamine ning Gruusia mured majandussuhetes eeskätt Venemaaga, aga ka Gruusia võltsveinide tootmise pärast Euroopas. Seejärel asetas Eesti riigipea pärja Kangelaste väljaku memoriaali juurde. Pärastlõunal andis Vabariigi President intervjuu telekanalile Rustavi 2.

Eesti äridelegatsioon külastas lennukeid tootvat ettevõtet Tbilaviamsheni JSC. Majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar ning äridelegatsiooni liikmed kohtusid Gruusia majandusarengu ministri Irakli Chogovadzega. Justiitsminister Rein Lang esines loenguga kohalikus diplomaatide koolis.

Proua Ingrid Rüütel külastas Thbilisi noortepalees toimunud laste laulu- ja tantsukontserti, Gruusia Riiklikku Muuseumi ja Thbilisi vanalinna.

Gruusia president Mihhail Saakašvili ja proua Sandra Roelofs korraldasid Eesti riigipea ja proua Ingrid Rüütli auks õhtusöögi, millel presidendid esinesid pikema kõnega.

Reedel külastab president Rüütel Kahhethi veinipiirkonda ning kohtub Gruusia õigeusu kirikupea katoolikos- patriarhi Ilia II ning peaminister Zurab Nogaideliga. Öösel vastu laupäeva alustab riigipea tagasisõitu Eestisse.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 12. mail 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee