In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

EELTEADE: Vabariigi President sõidab ametlikule visiidile Gruusia Vabariiki
08.05.2006


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel sõidavad 9. mai hilisõhtul ametlikule visiidile Gruusia Vabariiki. Visiidi käigus on kõne all Eesti ja Gruusia kahepoolsed poliitilised, majandus- ja kultuurisuhted; samuti Eesti arengukoostöö Gruusia suunal Euroopa naabruspoliitika raames.

Kolmapäeval, 10. mail avab Vabariigi President Gruusia-Eesti majandusfoorumi ja tutvub Gruusia ajaloolise pealinna Mtskhetaga.

Neljapäeval toimuvad Gruusia parlamendihoones ametlik vastuvõtutseremoonia, presidentide neljasilmakohtumine, kohtumine delegatsioonidega ning kohtumine Gruusia Parlamendi esimehe Nino Burdžanadzega.

Pärast kohtumisi asetab president Rüütel pärja Thbilisi kangelaste memoriaali juurde.
Pärastlõunal kohtub Eesti riigipea Gruusia peaministri Zurab Nogaideliga.

Õhtul annavad president Mihhail Saakašvili ja proua Sandra Roelofs Vabariigi Presidendi ja proua Rüütli auks piduliku õhtusöögi.

12. mail külastavad president ja proua Rüütel Kahhethi piirkonda ning kohtuvad Gruusia patriarhi Ilia II-ga.

Eesti riigipead saatvasse ametlikku delegatsiooni kuuluvad teiste hulgas Eesti Vabariigi suursaadik Gruusia Vabariigis Paul Lettens, majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar, põllumajandusminister Ester Tuiksoo, justiitsminister Rein Lang, Eesti Panga asepresident Rein Minka, Riigikogu liikmed Andres Herkel ja Janno Reiljan ning Rapla maavanem Tõnis Blank. Riigipead saadab visiidil ka 18 -liikmeline äridelegatsioon, mida juhib Eesti Kaubandus-Tööstuskoja direktor Siim Raie.

Vabariigi President jõuab Eestisse tagasi laupäeval, 13. mail.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 8. mail 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee