In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President osales metsanädala avamisel
08.05.2006


President Arnold Rüütel kõnelemas metsanädala avamisel Kundas.President Arnold Rüütel külastas täna Kunda linna, kus kuulutas avatuks 8.-14. mail toimuva metsanädala.

President Rüütel ütles Kundas peetud sõnavõtus, et traditsioonideks saanud metsanädal ja iga-aastane looduskaitsekuu aitavad jõuda lähemale eesmärgile, et metsa ja looduse hoidmisest kujuneks elunorm. “Kindlasti mõjutab ja muudab mets meie elukeskkonda. Ta aitab puhastada vett, hoida ära erosiooni ning pakub meile varju tuule ja tormi eest. Inimene ja mets sõltuvad teineteisest. Ühiskond saab tänu metsale oma käsutusse ressursse, mis rohkem või vähem mõjutavad inimeste vaimset ja füüsilist tervist. Inimene muudab metsa heaolu ja mets inimese oma,” märkis riigipea oma sõnavõtus.

Kunda Linnavalitsuse esisel väljakul toimunud üritusel anti metsapealinna lipp üle Kilingi-Nõmmelt Kundale. Tervitusega esinesid Kunda linnapea Allar Aron ja Lääne-Viru maavanem Urmas Tamm. Sündmuse jäädvustas linna ajalukku ka riigipea poolt istutatud nulg.

Seejärel osales Vabariigi President Kunda linna klubis toimunud metsanädala avaseminaril, mille avas oma tervitusega keskkonnaminister Villu Reiljan. Eesti Metsaseltsi esimees Kaupo Ilmet andis üle Eesti metsa elutöö preemia Heino Tederile. Ettekandega esinesid ka Kunda linna heakorranõunik Sirje Liiskmaa ning AS Estonian Cell tehase juht Margus Kohava.

Seekordse metsanädala motoks on Eesti Metsaseltsi liikmete ettepanekul „Mets muutub ja muudab”, et teadvustada muutumisega kaasnevaid võimalusi ja väljakutseid metsanduses.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 8. mail 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee