In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

EELTEADE: Vabariigi President osaleb Vilniuse tippkohtumisel
02.05.2006


President Arnold Rüütel sõidab homme, 3. mail töövisiidile Leedu Vabariiki, et osaleda Vilniuses toimuval Balti ja Musta mere regiooni riikide kahepäevasel tippkohtumisel ''Common Vision for Common Neighborhood'' (''Ühine visioon ühise naabruskonna jaoks'').

Kolmapäeva õhtul korraldab Leedu Vabariigi president Valdas Adamkus tippkohtumisel viibivatele riigipeadele vastuvõtu ja õhtusöögi. President Rüütli ajakavas on ka kahepoolne kohtumine Ukraina presidendi Viktor Juštšenkoga.

Neljapäeval, 4. mail avavad Reval Hotel Lietuva's toimuva konverentsi Leedu president Valdas Adamkus ja Poola president Lech Kaczynski. Ameerika Ühendriikide asepresident Richard B. Cheney kõneleb Euroopa uute demokraatlike riikide sobitumisest tervikliku ja vaba Euroopa kontseptsiooni.

Eesti riigipeal on kavas ettekanne konverentsi teises paneelis kõrvuti Ukraina presidendi Viktor Juštšenko, Euroopa Liidu ühtse välis- ja julgeolekupoliitika juhi Javier Solana, Bulgaaria presidendi Georgi Parvanovi, Aserbaidžaani presidendi Ilham Alijevi ja Rootsi peaministri Göran Perssoniga. President Rüütli kõne teema on ''Väike ja dünaamiline: Eesti kogemus''.

Vabariigi President jälgib ka konverentsi kolmandat paneeli, milles NATO rollist demokraatia tugevdamisel kõnelevad Läti president Vaira Vike-Freiberga, Moldova president Vladimir Voronin ja Rumeenia president Traian Basescu. President Rüütlil on neljapäeval kavas veel kahepoolne kohtumine nii Hispaania välisministri Miguel Angel Moratinos’e kui Poola presidendi Lech Kaczynskiga, samuti konverentsi VIP-külaliste ühispilt ja pressikonverents.

Reedel, 5. mail kohtub president Rüütel Leedu presidendi Valdas Adamkusega ning saabub pärastlõunal tagasi Eestisse.

Tippkohtumisel osalevad peale Eesti presidendi veel mitmed teised riigipead ning valitsusjuhid ja välisministrid rohkem kui kahekümnest riigist, samuti Euroopa Liidu ja NATO liidrid. Tippkohtumise raames toimuvad ka foorumid noortele, intellektuaalidele ja valitsusvälistele organisatsioonidele. Põhjalikum info tippkohtumisest on kättesaadav aadressil www.vilniusconference2006.lt.

Vabariigi Presidenti saadavad visiidil Eesti suursaadik Leedus Andres Tropp ja välisministeeriumi 2. poliitikaosakonna peadirektor Karin Jaani.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 2. mail 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee