In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President külastas Lääne-Virumaad
22.04.2006


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel viibisid täna Lääne-Virumaa visiidi raames Väike-Maarjas ja Kundas. Presidendipaari saatis visiidil maavanem Urmas Tamm.

Väike-Maarja rahvamajas toimus Eesti Olümpiakomitee, kultuuriministeeriumi ja Lääne-Viru maakonna ühiste kavatsuste lepingu allkirjastamine. Sellel tseremoonial peetud sõnavõtus ütles president Rüütel, et tervisespordi abiga on igaühel meist võimalik oma tervise ja hea enesetunde eest hoolt kanda rohkemgi, kui arstid seda teha saavad.

Seejärel toimus Väike-Maarja Gümnasiumi juurde ehitatava võimla nurgakivi panek. Sellel toimingul osalesid riigi ja kohaliku omavalitsuse poolelt Riigikogu esimees Toomas Varek, kultuuriminister Raivo Palmaru, Lääne-Viru maavanem Urmas Tamm, Väike-Maarja vallavanem Olev Liblikmann ja vallavolikogu esimees Hans Kruusamägi.

President Arnold Rüütel Lääne-Virumaal. Lurichi tee avamine.Väike-Maarjas sündinud maadleja Georg Lurichi elu ja tegevust meenutati seoses tema 130. sünniaastapäevaga Lurichi mälestuskivi juures ning lõpetati ka kohalik Lurichi-teemaline mälumäng . Sealsamas avas Eesti Olümpiakomitee president Mart Siimann VIII Georgi Kange rammuvõistluse ning süütas 24. aprillil toimuvate Väike-Maarja Gümnaasiumi olümpiamängude tule. Sporditreener Riho Rannikmaa tõi tervitusi oma õpilaselt, sumomaadleja Baruto'na tuntud Kaido Höövelsonilt, kes samuti on sündinud Väike-Maarjas.

President Rüütel avas seejärel kohaliku terviseraja, Lurichi tee. Sellel toimus 3,5 kilomeetri distantsil kepikõnd Ebavere mäele. Külastati ka Väike-Maarja muuseumi, kus muuseumi juhataja Ene-Riina Ruubel tutvustas huvitavat ekspositsiooni Georg Lurichist.

Väike-Maarjas asuva Sisekaitseakadeemia Päästekolledži Päästekooli õppetegevust ja päästetehnikat tutvustasid riigipeale Päästeameti peadirektor Mati Raidma ja kooli juht Margus Möldri. Koos nendega külastati ka päästekooli harjutusväljakut, mis on omataoliste hulgas üks paremaid Euroopas.

Kundas külastas presidendipaar äsja valminud AS Estonian Cell haavapuidumassi tehast, mille tegevust tutvustasid tootmisjuht Lauri Raid ja finantsjuht Riia Ratnik. Külaskäik Lääne-Virumaale lõppes õhtusöögiga Altja kõrtsis.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 22. aprillil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee