In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President avas Maamessi
20.04.2006


President Arnold Rüütel avamas Maamessi 2006.President Arnold Rüütel avas täna AS Tartu Näitused messikeskuses Maamessi 2006.

''Eesti maainimese ja eriti põllumehe leib ei ole kunagi kergelt tulnud, kuid üha enam põhjust on optimistlikult tulevikku vaadata. Ühest küljest peab Eesti tootja hakkama saama üha karmimaks muutuvas konkurentsis. Samas on töötingimused ja toimetulek tasapisi paranemas, nagu näitab järjest uuendatav masinapark ja tehnoloogia. Vähemalt sama oluline on tõsiasi, et suudetakse leida uusi turge oma toodetele,'' sõnas Vabariigi President oma avakõnes.

President Rüütel märkis, et märkimisväärset rolli meie maamajanduse arengus on eriti kahel viimasel aastal mänginud Euroopa Liit. ''Maamajanduse mitmekesistamiseks, toiduainetööstuse moderniseerimiseks ja põllumajandustootmise edendamiseks on Euroopa Liidu ja Eesti riigi eelarvest eraldatud miljardeid kroone toetusi. Käesoleva aasta eelarves läheneb toetussumma juba kolmele miljardile kroonile. Ettevõtlikele maainimestele tähendab see lisaraha uusi investeeringuid, suurenevat tootlikkust, uusi töövõimalusi ja kõige eelneva tulemusena kasvavaid sissetulekuid,'' lisas riigipea.

Peale pidulikku avamist tegi president Rüütel Maamessil ringkäigu.

Mess on kantud Euroopas toimuvate tähtsamate samateemaliste messide kalendrisse. Rahvusvahelisel messil osaleb enam kui 200 firmat ning mess koosneb neljast osast – XIV põllumajandusnäitus, XII puidutöötlemis- ja metsandusnäitus, XII toidumess ja VIII aiandusnäitus.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 20. aprillil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee